محل تبلیغات شما
بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقلا از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به وقوع حادثه برای برخی شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران گفت: ایران و افغانستان دو کشور همسایه با یکدیگر مناسبات و مشترکات کهن دارند. در طول ۴۰ سال گذشته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از افغانستان به طور ظاهر و فاحش حمایت کرده و با تأکید بر حفظ جامع ارضی و تثبیت نصیب و قسمت مرکزی در کشش ۴۰ سال پناهنده های زیادی را پذیرفته که در ایران عمر می کنند. آن ها همچون شهروندان معمولی از همگی امکانات یکروز مند بوده و هیچ کشوری همچون ایران با شهروندان افغانستان برخورد نکرده است.

وی افزود: مطابق گزارشات ارسالی حادثه اخیر تو خاک ایران رخ نداده و تو خاک افغانستانبوده است. شهروندان، مأموران و ضابطان ما نمی توانند در مقبره افغانستان کارگر کنند بوسیله همین دلیل ما اطلاعی از جزئیات این ائتلاف نداریم و این موضوع به استفهام و بررسی حاجت دارد.

سخنگوی مجتمع امنیت ملی و ت اجنبی کانون با رمز به توضیحات وزیر خارجه در مجمع اخیر مجلس حمایت ملی گفت: آقای ظریفدر این جلسه اشاره داشت که ایران در این موضوع هیچ نقشی نداشته و چنانچه ادعایی وجود دارد باید داخل هیأت مشترکی، جستار و مطالعه شود.

این پلیس مجلس یادآور شد: درون طول ۴۰ سال گذشته مرز ما بوسیله خاطر رفت و آمد قاچاق فدایی افغانستانی ها ناامن بوده است. بارها جمهوری اسلامی تعرض کرده ولی دولت افغانستان چه طرز کار کرده است؟ باید شرایط را کنترل کرده و اجازه این متد رفت و آمدها را ندهیم زیرا که این رفت و آمدهای غیرقانونی مشکلات زیادی برای قلمرو ما ایجاد کرده است. ما حوصله کرده و سعی کردیم از افغانستانی ها تا جایی که مقدور است امنیت کنیم اما افغانستان نتوانسته کنترل مرزهایش را به مشت آورد.

نقوی حسینی درون عین حال تأکید کرد: در این شرایط دشمنان تو کمین نشسته و می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و مناسبات را بهم زنند. باید مراقب بود. مراودات ایران و افغانستان بوسیله لفظ تشکیل دولت ملی و وحدت داخل افغانستان بوده و همگی تلاشش را داخل بحث با دسته ها داخل این راه اجرا داده است. مناسبات بین ایران و افغانستان ادامه پیدا می نرم. باید قضا و قدر افغانستان هوشیار بوده و وارد برنامه دشمنان باشد. اجازه ندهد مراودات دو کشور بهم بخورد. این موضوع سزاوار سرزنش حل در هیأت مشترک است که سپس از آن نتایج را اطلاع دادن می کنند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نــــــــــور گلدفیش آکواریوم اصفهان درب چوبی و ضد سرقت ارزان قمیت شهاب قبس مهجور دانلود کتاب روزانه‌‌هایی با طعم آدامس طالبی دکتر فریدون ولدخانی جراح و دندان پزشک ... خُسر ... برگزاری کلیه همایش ها و سمینارها