بوسیله گزارش ایلنا، چهاردهمین مجمع رسیدگی بوسیله پرونده متهمان بانک سرمایه تو نمایندگی سوم دادگاه ویژه تحقیق به جرائم اقتصادی به بزرگواری مستنطق مسعودی مقام برگزار شد.

بازپرس مسعودی مقام در چهاردهمین جلسه جستار بوسیله اتهامات متهمین بانک تنخواه در ابتدای نشست ضمن تفهیم مفاد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین ت کیفری اظهار کرد: پاسبان دادستان امت اظهارات آقایان هادی و باقری مطالبی دارند که اقرار می کنند. کسی می تواند هیئت مدیره باشد که ۱۰ سال سابقه فعالیت بانکی داشته باشد

قهرمانی به اذن متهم پس از آستان در جایگاه نشانی کرد: عطف به گفتگو های آقایان هادی و باقری و وکلایشان لازم است چند نکته را اقرار کنم. هیئت مدیره بانک یک مرجع بالا تو بانک و کاملا تخصصی است. اعضای این مجموعه باید متخصص باشند. در سال ۸۹ بانک مرکزی دستورالعمل احراز و سلب صلاحیت حرفه ای را صادر و به بانک ها از جمله بانک سرمایه ابلاغ کرد. به موجب این دستورالعمل کسی می تواند هیئت مدیره باشد که ۱۰ سال سابقه فعالیت بانکی داشته باشد. غندالی و ریخته گران بخاطر اعطای بدهی فقره و نهی می کردند

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: آقای هادی فاقد تخصص بوده و مدیران سابق هم همین بودند بخاطر مثال آقای کاظمی اندوه سابقه بانکی نداشتند. پرسیدن این است که آیا این دستورالعمل باید اجرایی می شد خواه صرفا ویترینی بود؟ چرا دستورالعمل اجرایی نشده است؟ از طرف دیگر وقتی هیئت مدیره کنفرانس ای می گذارند سهامدار مهم عبث حضور داخل جلسه هیئت مدیره و دخالت درون امور را ندارد در حالیکه دو سهامدار مهم حضور آقایان غندالی و ریخته گران بخاطر اعطای وام کار و نهی می کردند. آقای ریخته گرانبها بوسیله نشانی سهامدار تو جلسه هیئت مدیره حاضر می شد و علاوه پیاده شدن امر و نهی و تا اینکه دعوا بی قراری می کرد.
در شرایطی تفاهم نامه انجام شد که شما از اقدامات ریخته گران در بانک گزیده شده بودید

وی افزود: از بی همتا مطلعی به نام آقای زارعی خواهم صدای زیر مردانه تا بوسیله نشانی مطلع مطالبی را در این راستا بیان یواش. هیئت مدیره بانک سرمایه درون راستای تفاهم نامه بانک تجارت بوسیله نفع ریخته گران اقداماتی اجرا می دهند. آقای باقری مطالبی گفتند که به نوعی به لحاظ اقتصادی توجیهشان را می پذیریم. تصمیم می گیرند مقاوم مقام بانک سرمایه قرضه ها را پرداخت بطی ء. تو ماده ۳ نظام نامه بانک ۲۵ تک اعتراف شده که می گوید بانک تو چه مواردی باید اقدامات اجرا دهد. تفاهم رومه بانک بازرگانی برای تسویه دیون ریخته گران و اعطای ۳۴۵ میلیارد به شرکت سایه گستر بوده است. در شریک سایه گستر دو قرارداد منعقد شده است و قرارداد دوم مربوط به صیقلی دیون از طریق اشخاص ثالث است. مشارکت سایه گستر بوسیله کجا تنزل پیدا کرده که باید از این طرق دیون خود را پرداخت کند؟

قهرمانی امتداد داد: عنصر بدهی ریخته گران ۱۶۰۰ میلیارد است و ۱۷۰ میلیارد بدهی مشکوک الوصول در بانک سرمایه داشته است. آقای باقری در شرایطی تفاهم نامه ادا شد که شما از اقدامات ریخته گرانبها در بانک گزیده شده بودید. با چه کسی می خواستید کار اقتصادی کنید؟ می خواستید با کسی که تعهدات خود را انجام نمی دهد و ده ها کلاه شیوه بانک گذاشته است، ولو با توجیه اقتصادی، فعالیت کنید؟ به جای نامه و بیانیه خودتان داخل دادسرا حاضر شوید

پاسبان دادستان با رمز بوسیله یافتن ردپایی از منافع خانی در حساب آزیتا خنجری خطاب بوسیله باقری گفت: مقرری نظارتی شما قاعده جای خود بوده است. ماده ۵۶، اساسنامه وظایف هیئت مدیره را مشخص می بطی ء. حسن نظارت پهلو عهده داری هیئت مدیره است. شما در امور اجرایی دخالت نمی کنید اما نظارت شما به خشکی امدن عملکرد اعضا از جمله مدیرعامل لازم بوده است.

وی افزود: بعد از انعقاد تفاهم رومه با ریخته گران برای قائم مقامی بانک ۲۶۰ میلیارد ملک کارشناسی شده و آقای ریخته گران بیانیه و مجله می فرستد که املاک با وکالت بلاعزل از مالکیت بانک سرمایه خارج شده است.

قهرمانی خطاب به ریخته گران گفت: به جای نامه و بیانیه خودتان در دادسرا حاضر شوید و توضیح بدهید. احضارو صدور امر جلب ریخته گران

پلیس دادستان در ادامه از احضار ریخته گران به دادسرا خبر داد و بیان کرد: آقای ریخته گرانبها دعوت شدند و نیامدند. مدت جلب منقضی شده و حکم دعوت ایشان صادر خواهد شد.

در ادامه کنفرانس محکمه پاسبان دادستان تصریح کرد: ما مجله ای پیدا کردیم که در سیستم بانک مرکزی حیات نداشته و صحه هم نداشته است. هیات مدیره بانک بدون امضا آن مصوبه را از کار افتادن زده است.

وی پس ازآن با دستور مهتر محکمه از زارعی که از اعضای هیات مدیره بانک تنخواه حیات صدای زیر مردانه تو جایگاه قرار بگیرد و داخل مورد این نامه و نیز حضرت ریخته گرانبها در هیات مدیره توضیح دهد. گفتم نمی توانم چک ۲۰ میلیارد تومانی بکشم

زارعی نشانی کرد: در هیات مدیره ریخته گرانبها و کارپرداز ایشان حضرت داشتند، داخل بستگی با این نامه غم درون یکی از آن جلسات گفته شد که منع قانونی بود ندارد. اما این بحث هم مطرح شد که این امر باید با ضابطه و مقررات تطبیق داده شود و بعد باید از بانک مرکزی مجوز گرفته شود.

وی افزود: آقای اوحدی بوسیله دکه من آمدند و مطلع به نگاشتن مجله ای کردم و آنجا تذکر کرده بودند که منع قانونی وجود ندارد، غلام همان جا گفتم این امر امکان پذیر نیست و پیش نویسی می نویسم و تو نشست عصر مطرح خواهم کرد.

زارعی خاطرنشان کرد: در جلسه عصر وقتی بوسیله هیات مدیره رفتم و مباحث تک نظر مطرح شد، آقای ریخته گرانبها با پرخاش به هیات مدیره از کنفرانس بیرون شدند و پس از این رخداد مذاکره سیلی ۲۰ میلیارد تومانی پیش آمد.

وی درمورد این سیلی گفت: آقای خانی بنده را نوا زدند و گفتند برخی درون بانک شلوغ کار می کنند و این استوار نیست برای محلول این امر شما، یک چک ۲۰ میلیارد تومانی بکشید که به آنها علامت دهیم و من هم گفتم نمی توانم این چک را بکشم. شانزدهم فروردین ماه سال ۹۶ برکنار شدم

وی یادآور شد: در ادامه سیلی را تنظیم کردیم ولی آن را مهربانی نزدیم تا امکان پاس شدن نداشته باشد. من اندوه کتبا نامه ای نوشتم و گفتم انجام این فقره نیازمند مجوز است که با این حرف برآشفتگی پیش آمد. چند روز بعد دیدم کسی می گوید ما چک را اسیر ایم اما مهر ندارد و احترام گذاردن نمی شود.

زارعی گفت: سپس رئیس دفتر آقای خانی آمدند و گفتند این ضربت باید مهر شود که من گفتم با مسولیت خودتان مهربانی کنید و نهایتا این چک رعایت شد. فرجام سال حیات که نامه ای به بانک تجارت زدم و گفتم این ۲۰ میلیارد نیازمند مجوز عرفی است یا مجوز آن را بگیرید یا پول را به ما برگردانید، آنها هم مجله ای زدند و نهایتا بازداشت در تاریخ شانزدهم فروردین ماه سال ۹۶ برکنار شدم. ریخته گرانبها چنان نفوذی داشته که هیات مدیره نمی توانسته تصمیم مستقل بگیرد

نماینده شعر گفت: در مصاحبت های ایشان چیزی که مهم بود این بود که آقای ریخته گران که حق پیشگاه درون هیات مدیره را نداشته چطور به آنها پرخاش می کرده است. این بی تا چنان نفوذی داشته که هیات مدیره نمی توانسته تصمیم مستقل بگیرد.

وی با اشاره به اظهارات شورشیانی که در نظارت بانک حضور داشته است، گفت: زمانی که آقای خانی معتمد مقام بودند مطالبی را اقرار کردند و مثلا گفته اند در شعبه مرکزی و اکباتان ضبط هایی حیات دارد و پول هایی بوسیله حساب آقای ریخته گرانبها غم می رود و در این باره حتی به آقای اژه ای بی قراری نامه ای زده می شود. سال ۶۴ جانباز شدم و در سی سال خدمتم حتی یک سرکشی نداشتم

رئیس دادگاه در این دم با قرائت اتهامات بهمن خادم برقرار مقام پیشین بانک سرمایه و عضو هیات مدیره این بانک از او کام که در ایستگاه استراحت بگیرد و دفاعیات خود را مطرح نرم.

خادم تصریح کرد: افتخار دارم که برای دفاع از میهن اسلامی سال ۶۴ جانباز شدم و تو سی سال خدمتم حتی یک تخلف نداشتم. بنده با تجربیات تخصصی خود طولانی تقلا خود را برای ارتقا بانک سرمایه ایفا دادم.

وی افزود: جذب سرمایه های خرد و مفت نرخ و مقاومت تو طبق خواسته بی شمار از افراد و ارتقا انبازی ها، ارتقا بانک تنخواه را به همراه داشته است. چنانچه شروط مصوبه ای رعایت نشود جعبه سرکشی کرده است

این مستنطق با اقرار اینکه نظارت در بانک مدح شده است، پیش روی کرد: نظارت توسط اداره بازرسی و امور شعب ایفا می شود و شامل هیات مدیره بازرس و هیات مدیره ارتکاب تیمار می شود. تا زمانی که من در بانک بودم گزارشی ارائه نشد.

وی با اشاره بوسیله از کار افتادن مصوبات و نحوه اجرایی شدن آنها گفت: مصوبات مستقیما توسط مدیرعامل به هیات مدیره احاله می شود و چنانچه به صرفه بانک وجود در نتیجه هیات مدیره با کلیات آن اتحاد می کند و پس ازآن در اولاد مراتب موجود دوباره در سطوح دیگر بی قراری معاینه می شود. حال اگر مصوبه که دارای شروطی است، تکریم نشود و به انجام در بیاید، مجری تخلف کرده است. در طول خدمت خویشتن حتی گروه سیلی هم نداشته ام

متهم با رمز بوسیله کیفرخواست ضبط خود گفت: تو کیفرخواست اسم خاص عالمانه و عامدانه در انجام اتهامات بیان شده که نایب برده در این تک مطالبی را به تفصیل بیان خواهند کرد اما باید بگویم هیچ قصدی وجود نداشته است.

وی با اشاره به عنوان اتهامی دیگری داخل مورد کسب منفعت به مبلغ ۹۶ میلیون تومان گفت: قرین هر بانک دیگری بخاطر دریافت حقوق نزد شعبه مرکزی آن بانک حسابی باز می کنیم و غلام هم این امر را کردم و ماه شروع حقوق خود را به مدل ۴۸ میلیون تومان گرفتم و هزینه کردم اما ماه دوم برداشت نکردم.

این متهم ادامه قسط: برده اطلاعی از منبع ستاندن حقوق نداشتم یعنی نمی دانستم بانک حقوق من را واریز می کند یا شرکت وابسته به بانک این کار را عمل می دهد ولی سال بعد فهمیدم که از شرکت متعلق به بانک واریز شده است.

خادم گفت: گرفتار در طول نوکری خود تا اینکه قسمت قسمت کردن چک هم نداشته ام.

وی درمورد اینکه در بانک سرمایه مدیرعامل نشده است، گفت: اعضای هیات مدیره بنده را طلبیدن کردند و می خواستند غلام را به عنوان مدیرعامل انتخاب کنند اما تو تاریخ سیزدهم شهریورماه که مجدد مراجعه کردم گفتند شما انصراف دهید که ما می خواهیم آقای خانی را گزینش کنیم ولی بازداشت انصراف ندادم ولی چند روز بعد کار آقای خانی آمد که مدیرعامل شده است. به حجت الاسلام محسنی اژه ای نامه دادیم

این بازپرس در ادامه تو تشریح اقدامات خود تو بانک گفت: مقطعی نزد آقای مهرانفر معاون نفس بانک مرکزی رفتم و به ما گفتند شکایت کنید. به حجت الاسلام و المسلمین اژه ای نامه دادیم و گفتیم ضمانت رومه ها دارد به بانک آسیب می زند. آقای دکتر هادی به دلیل کانکت هایی که داشتند از طرف هیئت مدیره مامور شدند که پیگیری کنند و آن زمان توانستیم پرداخت ها را متوقف کنیم.

در این دم خادم نامه ادعایی را نزد مستنطق مسعودی مقام برد و افزود: پس ازآن از بازنشستگی در بانک ملی علی رغم اینکه از چند بانک درخواست باهم اتحاد کردن داشتم تقدیر مرا به بانک تنخواه برد. در طول خودمت خویشتن خدمات بسیار زیادی عمل دادم و شاید اگر امروز بی حد ها تصویر مرا ببینند شگفتی می کنند. پس از دخول بوسیله بانک و دید رخساره های مالی باخبر آشفتگی اضافی در خزانه و وام بسیار در نظم بانکی شدم. نزد مدیرعامل اعتبارات رفتم. در تاریخ ۱۰ خرداد ماه ۹۵ مامور بوسیله ساماندهی امور بانک شدم.

این بازپرس ادامه رحم: پیش از ما بانک وام هایی با سودهای ۲۷ درصد و ۲۸ درصدپرداخت کرده و بسته گذاری کرده حیات. به همگی بانک ها با ارزش های بلندی قرضه داشتند. جلسه ای با مدیران شعب و استان ها گذاشتیم و گفتیم برون رفت متکی به اقدامات همکاران شعب است و قرار شد اسباب تشویقی برایشان فراغت دهیم.

خادم خاطرنشان کرد: در کتاب ۱۲ مهرماه ۹۵ حدود ۳۰ هزار تک تسویه شدند. سپرده قانونی از ۱۷ هزار تک به ۲۴ هزار مورد رسید و افزودن ودیعه داشتیم. تو ۲۴ مهرماه بدهی ما به زیبایی بانکی ۷۰۰ میلیارد و پس انداز قانونی ۲۵ هزار میلیارد شد. من آموزش دیده بانک ملی هستم و از تحویل داری مبدا کردم. آنجا یاد گرفتم اعتماد حرف مبدا را می زند. با همین فکر مخبر بانک سرمایه شدم. پندار نمی کردم مصوبات در عمل جفا دیگری باشد و پرونده ها هدایت شوند. حتی در مخیله ام هم نمی گنجید. جثه موسس بانک توسعه، ابتدایی بانک بعد از انقلاب اسلامی بودم

این قاضی بیان کرد: من قد موسس بانک ترقی نخستین بانک بعد از انقلاب اسلامی بودم. پس ازآن از مدتی دیدم رفتارها در بانک جاهل از اخلاقیات بانکی است و حلقه مدیریتی تشکیل شده و هر مدیری برای کار خود عرفی با هدف ارتقای اداره درست می درنگ. با بعضی رفتارها جدیت فراوانی داشتم. ای کاش امروز آقای شورانی حضور داشتند تا از ایشان بخواهید در مورد نامه ای که به حیدرآبادی نوشتم و گزارش دادم توضیح بدهند. در آن نامه به تعدادی از مشتریان که به دستور خانی هر کدام بدون اعتبارسنجی ۳۰ میلیارد وام گرفتند اشاره کردم. گفتم ۳ ضبط ۳۰ میلیاردی داخل شعبه مرکزی بانک سرمایه توسط ریخته گرانبها راهنمایی شدند. در این راستا جلسه ای با معاونت نظارت لحظه بانک داشتم که بعد متوجه شدم هیئت مدیره در جریان نشست ما بودند. به بازرسی کل سرزمین رفتیم و بوسیله ضابطین اطلاع رسانی شد و داخل نهایت بی کاری دادم. بزرگترین بدهکاران بانک، هر دو سهامدار بانک بودند

وی توضیحاتی در تماس با اینکه چرا نظم های بانکی امروز خواه زیان ده هستند یا اضافه برداشت دارند ارائه کرد و گفت: تو نظام بانکی مطالبات بخش دولتی جزء مطالبات معوق محسوب نمی شود. وقتی که بانک از سیکل آشفتگی بیرون شد. قرار شد سراغ بدهکاران درشت برویم و آنها را وصول کنیم. بزرگترین بدهکاران بانک هر دو سهامدار بانک بودند. ۵۵۰ میلیارد یک قلم از وام ها حیات. کنیه مشارکت های بانک را نمی دانستم. حتی زمانی پول نداشتند بدهند از بانک صادرات وام های ۱۸ درصد و ۲۴ درصد خمود بودند.

خادم نشانی کرد: ریخته گران ۳۰۰ میلیارد بدهی داشت ولی بانک هیچ سند و مدرکی برای این طلب و مبلغ نداشت. مکاتبات یدکی میان بانک مرکزی، بانک سرمایه و پیل قضاییه شده بوددر هیئت مدیره بانک مطرح شد که پول بانک داده شود و در نهایت منتهی بوسیله این تفاهم مجله شد که دارایی ریخته گران را با ۱۳۰ درصد بگیریم و معادل دیون خود وثیقه ای برای بدهی بانک داشته باشیم. نه بوسیله او بخشش دادیم نه تنزل. قرار شد اموال را بگیریم و بانک را از حالت خسارت ده و مشکوک الوصولی خارج کنیم.

وی ادامه داد: امثال ریخته گران مالی به اشتهار خویشتن ندارند و جانشینی دارند. تفاهم نامه ای با بانک بازرگانی منعقد کردیم که وام را هر ۵ سال یک بار هنگام یک رحم بدهیم و این اقدام بوسیله رخساره همزمان ایفا شود. شعار ما وصول مطالبات بانک حیات خیر پر کردن جیب ریخته گرانبها. از احصائیه سایه گستر اطلاعی نداشتم و بر حسب حادثه مسبوق آن شدم.

این مستنطق با رمز به اینکه بوسیله علت اساسنامه بانک، مدیرعامل اجازه دارد وکیل معرفی کند، تصریح کرد: ولی در اینجا امضای وکالت نامه توسط آقای بهادری نژاد تیرگی دارد. درون خصوص ۲۶۰ میلیارد قیمت تقویم شده کشور فرمانیه سوالم این است که به این مبلغ در حسابداری بانک چطور ارتکاب شده است؟ درون سرفصل حساب های بانک ۲۶۰ میلیارد نبود و در قسمت دفتری سندی موجود نیست. باید تفاوت قیمت دفتری و ابتیاع دفتر با سود شمارش شود بعد مدرک بزنند. عملا این در ید بانک سرمایه است و منتقل نشده است. بانک تجارت توافق کرده بود مطابق آن پول بدهد اما اجحاف کرده حیات.

خادم درون مناسبت با شریک پایدار قشم گفت: هیچگاه مصوبه ای توسط این شرکت از بانک صادر نشده و صحه نکردم. قائم مقام معاونت مالی بانک از خانی التماس می نرم که شریک های تحت پوشش بانک بابت معاملات نیاز به نقدینگی دارند تا با تامین خط اعتباری درون چارچوب ضوابط و آیین مجله اشخاص ثالث پیوستگی شود. موضوع در هیئت مدیره مطرح می شود طی نامه ۲۷ شهریور دستورالعملی صادر می شود مبنی بر اینکه شریک شدن ها می توانند داخل چارچوب ضوابط بانک مرکزی و مقابل اساسنامه خود تسهیلات بگیرند.

وی افزود: مرجع تشخیص این مصوبه بانک مرکزی بود و به صراحت اخبار کرد برای پرداخت به شرکت پایدار قشم مصوبه ای وجود ندارد. گزارش پلیس آگاهی پس از بررسی نیز این بود که این مصوبه تراشیدن بلکه محاکمه گذاری است و استعداد اجرایی ندارد. در ورقه ۱۱ کیفرخواست تیمار به صراحتا افراد ذی بسرنوشت شوم دچار کردن ظرف شده اند. دستورالعمل چارچوب، روش و خط نشی دارد اما مصداق ندارد. مصوبات مصداق دارند متقاضی، مبلغ، نرخ و مدت بازپرداخت و جنس وثیقه دارند که این مصوبه هیچ یک ازاین موارد را نداشت.  

این متهم در رابطه با مصاحبت نماینده دادستان مبنی کنار اینکه چرا مخبر پرداخت ها نشده بود، گفت: رخ های مالی را ملاحظه کنید. مالی که بوسیله انبازی صیقلی شده به شمار بانک واریز شده و خارج نشده است. خروج منابع از بانک مرکزی محو و تسهیلات دو طرف بدهکار و بستانکار دارد. مشتری کیست؟ واریزها یکجا نبوده و در شرایطی بوده است که بانک به سایر بانک ها وام اعطا می کرد.

وی افزود: پول ها جایگزین می شد و در راستای جذب سپرده بود. شعب بکلی کشور جذب سپرده داشتند. تک مورد اینها پرس وجو نمی شود چون فردا جای آن می آید.

پاسبان دادستان گفت: خروجی ها کجاست؟ از جای دیگر پر می شود.

پاسبان راه اندازی بازرسی تو امتداد عنوان کرد: در تک ۲۵۲ میلیون ایشان به عنوان امانی در وارستگی انبار راحتی داده بودند. تک تک افراد را خواستم و گفتند رسید امانی ها را بوسیله خادم می دادیم و به حساب خادم برگشته است.

در ادامه قاضی مسعودی مقام از وکیل قراول بهمن خادم خواست تا با حضور تو جایگاه از هم چشم خود به اتهام مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی دفاع یواش.

مشاور مدافع خادم پس از حضور در ایستگاه پیش روی کرد: به نشانی یک کارپرداز دادگستری شهادت و گواهی می دهم جنابعالی در مقام عهده دار شدن حداقل استاندارها را رعایت می کنید. صبر و طاقت شما را می ستایم و از اینکه اینگونه ایفا می کنید و بوسیله مایه جلیله قضا آبرو می دهید تشکر می کنم.

وی افزود: حدود ۴۰ سال است که آقای خادم را می شناسم و فاصله سنی من و ایشان حدود ۸ سال است. پدر، خانواده، کسان و اقارب ایشان را می شناسم. ایشان کشاورز زاده ای است که وقتی بوسیله ده می آمد باید بسرنوشت شوم دچار کردن اضافی از مسیر را پیاده بخاطر تحصیل می آمدند. باید درون کنار فراگیری کار و کسب معاش می کردند. به پاک دستی و نجابت و شرافت شهره هستند. پیش از این در بانک ملی خدمت کردند و هنوز عضو هیئت تخلفات هستند. هنوز یک بی نظمی و تخلف از ایشان ثبت نشده است. چنانچه بوسیله قفا سوءاستفاده یا اقدامات نکوهیده و آسیب تند حیات درون این چند سال ردپایی از ایشان همیشگی می ماند که متناسب استعلام است.
کیفرخواست باید از اامات و واجب هایی برخوردار باشد

کارپرداز قراول خادم نشانی کرد: دادستان محترم داخل ادعانامه خود علیه موکلم اتهام را اخلال بنیادی در نظام اقتصادی از طریق اخلال درون نظام پولی و بانکی نشانی کردند. مذاکره تبانی و تدریس مال فاقد موضع ۹۶ میلیون تومان مطرح شده است. آقای قهرمانی اعداد و ارقام کیفرخواست حزن خوانی ندارد. در مورد تفاهم رومه بانک تجارت با این استدلال که درمورد ملک فرمانیه ابتیاع نامه و وکالت صادر شده ۲۶۰ میلیارد را در تضرر و غدر در امانت موکل و سایر اعضای هیئت مدیره لحاظ کردید. ما در حوزه خسارت و گلچین غرامات موازینی داریم.

وی افزود: در ماده ۷۰۹ قانون اجتماعی زمانی می توانید دینی را قابل مطالبه بدانید که آن را صیقلی کرده باشید. اینکه می خواهید ۲۶۰ میلیارد را داخل ذمه موکل مشغول کنید زمانی است که بانک تنخواه پرداخت کرده باشد تو حالیکه این چنین حلق. تو جایی از بیانات خود و در کیفرخواست نشانی موکلم مدیرعامل ظرف شده در حالیکه ایشان هیچ گاه مدیرعامل نبوده است. تو صفحه ۱۶ کیفرخواست نام آقای هادی آمده که نمی دانیم منظور از اتهامات آنجا متوجه بهمن خادم است خواه آقای هادی. کیفرخواست باید از اامات و بایسته هایی برخوردار باشد تا متهم بتواند بی شائبه از خود دفاع کند.

این وکیل مدافع نشانی کرد: در صفحه ۱۸ کیفرخواست بحث دو فقره ۴۸۰ میلیونی منتسب بوسیله موکلم حیات دارد و محاجه شده از روال وصول چک این نما را به احصائیه خود منتقل کردند که این موضوع فاقد صحت است لطفا تجسس کنید. باهم اتحاد کردن مربوطه مبالغ را به حساب موکل واریز کرده ولی موکل چکی را دریافت نکرده است. این افراد بینش نداشتند پول ها از چه طریقی بوسیله شمار آنها واریز شده است.

وی خطاب به پلیس دادستان گفت: شما بومی تقوا و متدین هستید گرایش می کنم چنانچه داخل فرآیند ت به چیزی می رسید کتبا آن را به ما نمایش دهید. بوسیله تکاپو های موکلم برای خبر رسانی جزء ای از تخلفات توجه کنید. آقای باقری و خادم در این مرزوبوم سعی کردند. مذاکرات و بازدید های موکلم با محافظت و نظارت بانک مرکزی و مدیران مبصر قناعت و دارایی موجود است و ایشان تخلفات را گزارش دادند. در ارتباط با عنوان مجرمانه اخلال که دو بار تو کیفرخواست ذکر شده باید بگویم که واژه اخلال وعده کیفری شدیدی دارد. آیا اخلال مورد دید دادستان برومند برگرفته از واژه امثالهم است؟
جلسه بعد اینده این بایگانی روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه

این کارپرداز عنوان کرد: در رابطه با غدر در امانت آیا واقعا از سر خیانت داخل امانت بوسیله تهمت اخلال فصیح اند؟ آیا باید مطالعه کرد مسند مدیرعامل پایدار است یا وکیل، مدیر یا نماینده؟ چنانچه مسند مدیرعامل را امین بدانیم تعدی و تفریط کجاست؟ از سال ۱۳۱۰ تا ۱۳۹۲ مصادیق غدر درون امانت از منظر قانون گذار را احصا کردم که میان آنها چیزی که موردنظر دادستان باشددیده نشده است. اگر قائل بوسیله جفا و تفریط هستیم مصادیق در ضابطه مشهود شده است.

وی خطاب به قاضی گفت: در بخش توجیه مدنی و حقوقی نمی شود مدیران بانک را که به قدر قانون بازرگانی و شیوه مدنی مسئولیت جداگانه دارند به اتهام خیانت در امانت و از طریق آن به اخلال درون نظام پولی و بانکی متهم کرد. در مباحثه اوراق آرمان و آبشار ثالث مذاکره دسیسه آمده است. چنانچه آقای امامی را منشا برخی اقدامات و تخلفات می دانید بدانید بهمن خادم یکبار در بانک سرمایه با ایشان اصابت و او را از اتاق طرد کرده است. تبانی جرمی است که تفکیک عنصر مادی و معنوی درون آن زیاد سخت است. عنصر مادی معصیت تبانی، توافق است. داخل اینجا چه توافقی وجود داشته است؟ اراده تقریر شده در اوراق آرمان بیانگر اصلاح است؟ در توطئه سوء مشیت جامع و محض لازم است. صرف سوء نیت، تبانی را خلق نمی کند. موکل غلام نه لسانی خیر حضوری و کتبی دخالتی تو این فرآیند نداشته پس چطور این تبانی مورد نظر شما جستجوگر شده است؟

همزمان با اذان عقب مستنطق مسعودی مقام ختم این جلسه از تفحص را اطلاع دادن کرد و گفت: جلسه بعدی این پرونده روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه شایسته کردن ۹ صبح برگزار خواهد شد.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها